Lekcje

Lekcja 10. Słowotwórstwo, najważniejsze zagadnienia

  Z tej lekcji dowiesz się: czym zajmuje się słowotwórstwo, co to jest wyraz podstawowy i wyrazy pochodne, jakie terminy dotyczą nauki o słowotwórstwie, jak wykorzystać wiedzę ze słowotwórstwa na egzaminie, co to są  rodziny wyrazów i neologizmy.

Lekcja 9. Fonetyka, najważniejsze zagadnienia

Z tej lekcji dowiesz się: czym zajmuje się fonetyka, co to są głoski i jak można je podzielić, jakie terminy dotyczą nauki o fonetyce, jak wykorzystać wiedzę z fonetyki na egzaminie, co to są upodobnienia wewnątrzwyrazowe i międzywyrazowe.

Lekcja 7. Zdania złożone podrzędnie

Z tej lekcji dowiesz się: co to są zdania złożone podrzędnie, jak rozróżniać zdania złożone podrzędnie, jak rysować ich wykresy i je rozpoznawać, jak wykorzystać tę wiedzę w poprawnym stawianiu przecinków.

Lekcja 6. Zdania złożone współrzędnie

Z tej lekcji dowiesz się: co to jest rozbiór logiczny zdania pojedynczego, jak szybko go zrobić, jak sobie pomóc przy tym zadaniu, jak wykorzystać wiedzę z części zdania.

Lekcja 3. Imiesłowy i imiesłowowy równoważnik zdania

Z tej lekcji dowiesz się: co to są imiesłowy, jak się dzielą, jak je rozpoznać w zdaniu, jak tworzyć imiesłowy, jak tworzyć zdania z imiesłowowym równoważnikiem zdania, jakie zadania z imiesłowami możesz spotkać, jak rozpoznać błędnie stworzony imiesłów.

Lekcja 1. Podział części mowy

Zagadnienia w tej lekcji jakie części mowy znamy, jak podzielić je na kategorie, jak je do tych kategorii przyporządkować, które się odmieniają, a które nie.

0
    Twój koszyk jest pustyWróć do sklepu
      Dodaj kod rabatowy